A Vallás és Társadalom Kutatóintézet előadássorozatot indít a Távol-keleti társadalmak vallási életéről. Az előadások felépítése két pilléren nyugszik: terminusok ismertetése a hagyományos vallási életről fennmaradt írásos emlékek tükrében, valamint a vallások gyakorlati jelentőségének bemutatása a jelen társadalmi életben.
Első, bevezető előadás: Vallási élet formái a Selyemút mentén
Általános ismeretek a Távol-keleti társadalmak vallási sokszínűségéről. Az előadássorozat tematikájának ismertetése konkrét példákon keresztül. A Távol-keleti társadalmak vallási életének bemutatása a térséget áthálózó Északi Szárazföldi Selyemút, Délnyugati Szárazföldi Selyemút valamint a déli Tengeri Selyemút útvonalát követve kerül górcső alá.
Előadó: Bagi Judit
Időpont: 2022. szeptember 29. 18:00
Helyszín: O-302 terem (Ludovika Campus Oktatási Központ, Üllői út )
További előadások:
2. előadás: Konfucianizmus (Kína régió)
A Selyemút menti régió vallási életének és nemzetközi kapcsolatainak alapját képező vallás, avagy életfilozófia alap gondolatainak és a hétköznapi társadalmi életben betöltött szerepének bemutatása.
Időpont: 2022. október 13.
3. előadás: Őskultusz a Selyemút mentén (Kína régió)
A konfucianizmus és a kínai buddhizmus tanításaira épülő kínai őskultusz továbbélésének bemutatása a Délnyugati Szárazföldi Selyemút menti hegyi falvakban.
Időpont: 2022. október 27.
4. előadás: Taoizmus (Kína)
A taoizmus alaptanításainak ismertetése mellett, az előadás igyekszik egy közelebbi képet nyújtani a máig továbbélő és a helyi közösségi életet meghatározó taoista szertartásokról: tea szertartásokról, a közösség jólétét biztosító, valamint temetkezési szertartásokról.
Időpont: 2022. november 10.
5. előadás: Buddhizmus (Indiai buddhizmus és a sinizált buddhizmus.)
Az előadás célja a buddhista alaptanítások átadása a dunhuangi Mogao barlangszentélyek kutatástörténete ismeretében.
Időpont: 2022. november 24.
A részletek és a regisztrációs link az egyes előadások előtt lesznek elérhetők.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!