Hagyomány és (át)változás a Távol-keleti társadalmak vallási életében 8.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Eötvös József Kutatóközpont, Vallás és Társadalom Kutatóintézete tisztelettel meghívja Önt a „Hagyomány és (át)változás a Távol-keleti társadalmak vallási életében” című előadássorozat nyolcadik előadására:

Kereszténység a Selyemút mentén

Az előadás célja, hogy egy általános és átfogó képet nyújtson a kereszténység útjáról a Selyemút menti térség Kína-régiójában. A bevezetőt követően egy kínai szokásokról szóló, 20. századi missziótörténeti órán is elhangozhatott, diasor kerül bemutatásra. A diasor, ma már mint kordokumentum szerepel a hazai ázsiai kultúrkört érintő társadalomtudományi kutatások széles palettáján. Ezen esettanulmány rávilágít arra, hogy a ránk hagyományozott műtárgyak, archív fotók és írásos emlékek feltérképezése, megértése és újra gondolása minden kutatás egyik sarokköve lehet.

Előadó: Bagi Judit

Időpont: 2023. március 16. 18.00

Helyszín: Oktatási Központ, 415. terem

Az előadáson való részvétel regisztrációhoz kötött.

A rendezvény kollégiumi pontszerző esemény.

Címkék: Hírek