A kelet és a diplomácia művészete - Vay Péter püspök világmissziója

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Eötvös József Kutatóközpont, Vallás és Társadalom Kutatóintézete tisztelettel meghívja Önt a Hagyomány és (át)változás a Távol-keleti társadalmak vallási életében sorozat záróeseményére,

A KELET ÉS A DIPLOMÁCIA MŰVÉSZETE Vay Péter püspök világmissziója (Szerzők: Solymári Dániel – Pallós Tamás – Fajcsák Györgyi; Budapest: Szent István Társulat, Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum, 2022)

című kötet Vay Péter, a kelet-ázsiai Connoisseur című tanulmányának bemutatására.

Vay Péter püspök, keletkutató, műgyűjtő és a hazai keleti művészeteket széles körben ismertető író életútjáról, valamint a Szentszék és a Haza szolgálatában végzett missziójáról beszélgetést folytat Dr. Fajcsák Györgyi, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum igazgatója, orientalista, a Vay gyűjtemény képzőművészeti tárgycsoportjainak bemutatásra kerülő Hold a felhők felett. Gróf Vay Péter püspök élete és japán műgyűjtése című kiállítás kurátora, és Bagi Judit, NKE EJKK Vallás és Társadalom Kutatóintézet tudományos segédmunkatársa.

A konferencián való részvétel regisztrációhoz kötött.

A rendezvény kollégiumi pontszerző esemény.

Címkék: Események Hírek