A konferenciát Deli Gergely a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektorának beszéde nyitotta meg. Beszédében kiemelte a vallás társadalomra gyakorolt hatásának jelentőségét, kiemelve a család és a házasság intézményét.
Az előadók kiemelték: a kereszténység a fenntartható, békés világban érdekelt, hiszen a természetnek jelentős szerepe van az ember kiegyensúlyozott lelki és mentális életében. Ennek a teológiai-morális elvnek tudományban történő leképeződése a teremtésvédelem. A résztvevők egyetértettek abban, hogy a bolygónkat értintő fenyegetések közül kiemelkedik a klímaváltozás ügye, amiben a kereszténységnek is markánsan állást kell foglalnia.
A kereszténység évszázados előnnyel rendelkezik a természetvédelem ügyében, hiszen a Szent Biblia első könyve is már a természettel való harmonikus együttműködésre hívja fel a figyelmet.
A konferencia másik ismert vendége Semjén Zsolt, Magyarország nemzetpolitikáért és egyházpolitikáért felelős tárca nélküli minisztere. A miniszter kiemelte: „A teremtésvédelem küldetése, hogy az Istentől az emberre ruházott felelősséggel kertként művelje a világot”.
A résztvevők a konferencia végén közös nyilatkozattal erősítették meg együttműködésüket, melyet az alábbi linken érhetnek el.
Szöveg: Nagy-Bato Jonatán
Fotó: Magyar Kurír