Bagi Judit

Végzettség: sinológus MA (ELTE), doktorjelölt (PTE BTK, Interdiszciplináris Doktori Iskola, Néprajz – Kulturális Antropológia Doktori Program)

Kutatási terület: kínai népi vallásosság, Dunhuang kutatás, Selyemút kutatás, kulturális antropológia,

Publikációk: MTMT

Tagság: European Association for Chinese Studies

Kapcsolat: Bagi.Judit[at]uni-nke.hu

Intézeti kutatás: Kínai vallás és társadalom

 

Bagi Judit sinológus. A PTE BTK, Interdiszciplináris Doktori Iskola, Néprajz – Antropológia Doktori Program doktorjelöltje. A Vallás és Társadalom Kutatóintézet tudományos segédmunkatársa. Sinológus könyvtárosként dolgozott a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központ Keleti Gyűjteményében. Fő kutatási területe a középkori kínai szülőtisztelő szövegek elemzése, valamint e szent szövegek összefüggéseinek vizsgálata a modern kínai rítusokkal és a szóbeli hagyománnyal. Filológiai kutatásának középpontjában a témához kapcsolódó dunhuangi szövegek, valamint azok helyi variánsai állnak, leginkább a Szárazföldi Selyemút, a Délnyugati Szárazföldi Selyemút és a Tengeri Selyemút térségéből. Kutatási során interdiszciplináris módszereket alkalmaz.

 

Kiemelt publikációk:

 „Buddhista legendák a konfuciánus Kínában. A jóság viszonzásának és a bűnök megváltásának etikája Ég és Föld között”. In: Landgraf Ildikó, Nagy Zoltán (szerk.): Az elkerülhetetlen. Vallásantropológiai tanulmányok Vargyas Gabor tiszteletére. Pécs: PTE Néprajz – Kulturális Antropológia Tanszék; Budapest: MTA BTK Néprajztudományi Intézet: L’Harmattan, 2012, pp. 407-428.

„Mulian pokoljárása a Tengchongi Tíz Király Ünnep során” Távol-keleti Tanulmányok, 2012/1-2, pp. 7-63.

„A Wutaishan, Mañjuśrī és a zarándoklat hármassága” Ethnica, 2010. 1. szám, 9-11.o.