Bauer Lilla

 

Bauer Lilla 2014-ben védte meg közpolitikai elemzésre épülő doktori értekezését a Corvinus Egyetem Politikatudományi Doktori Iskolájában végzett tanulmányait követően.

Első diplomáját az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara magyar nyelv és irodalom – filozófia szakán szerezte 1987-ben, majd tanulmányokat folytatott 1991/1992-ben az ELTE Filozófiai Doktori Iskolájában. 2003-ban megszerezte a Pázmány Péter Tudományegyetemen a közoktatásvezetői szakvizsgát, valamint igazgatási munkája során a közigazgatási szakvizsgát.

Doktori tanulmányok megkezdésére a középiskolai oktatásban és az oktatásirányításban, oktatási és szociális, kulturális igazgatásban eltöltött közel húsz év alatt szerzett tapasztalatok, kérdések motiválták. Jelenleg a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Állam és Nemzetközi Tanulmányok Kar Lőrincz Lajos Közigazgatási és Jogi Tanszékének adjunktusa.

A tudományos pálya előtti időszakot is számos külföldi tanulmányút jellemezte: oktatási szakértőként hol meghívásra, hol pedig pályázattal szerezhetett betekintést Lettország, Lengyelország, Olaszország, Norvégia, Izland, Japán, Izrael oktatási és szociális rendszerébe.

Már doktorandusként dolgozhatott a közpolitikai és államelméleti kutatásokban nemzetközi hírnévvel bíró Geert Bouckaert-tel, a Leuveni Public Management Intézetben. Az NKE oktatójaként több külföldi konferencián tartott előadást, 2016-ban tanított a Pekingi Minzu Egyetem Public Policy and Management Tanszékén, majd az Égei Egyetemen, Izmirben, 2022-ben.

2017/18-ban egy szemeszter idejére kutatóként betekinthetett az Indiana-i Egyetem, USA, Bloomington-i Campusának SPEA (School of Public and Environmental Affairs) intézetében folyó kutatásokba.  

2022-ben egy sajátos szemszögből folytatandó kutatásra kapott meghívást az NKE Vallás és Társadalom Kutatóintézetébe: szociológiai jellegű terepkutatásra arról, hogy a vallási, elsősorban keresztény közösségek, hogyan erősítik karitatív tevékenységükkel a társadalmi kohéziót.

Három felnőtt gyermeke és három unokája, a velük töltött idő, természetjárás jelentik számára a boldog feltöltődést.