Csutak Zsolt
Csutak Zsolt, az NKE Hadtudományi Doktori Iskola doktorjelöltje, Amerika-kutató. Tudományos érdeklődésének középpontjában elsődlegesen a nemzetközi kapcsolatok és biztonságpolitika mozgatóerőinek, háttér tényezőinek vizsgálata áll, amelyek közül számára kiemelkedő helyen szerepelnek a keresztény vallásos eszmék és a posztmodern politikai identitások kérdéskörei. Másodlagos, de nem kevésbé fontos kutatási területe a kibertérből származó különféle kihívások és azok társadalmi, politikai hatásainak illetve médiamegjelenési formáinak elemzése, vizsgálata.
Zsolt, a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészkarán diplomázott amerikanisztika, politikaelmélet és Európa tanulmányok szakokon, illetve a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Szegedi Vallástanárképző Intézetének is hallgatója volt. A Budapesti Műszaki Egyetemen végzett Közoktatásvezető képzés keretében 2016-ban tanulmányúton járt a finnországi Tamperében ahol a finn szakképzési és tanárképzési rendszer sajátosságaival ismerkedett. Fulbright ösztöndíj keretében 2019 őszén alkalma nyílt tanulmányozni a médiatudatosság és kiberfenyegetések oktatási vonatkozásait is az amerikai Kent State University Nemzetközi Oktatási Központjában, Ohióban.
Oktatói és kutatói tevékenysége mellett, különféle tanulmányi ösztöndíjak, utazások révén ezidáig sikerült bejárnia több mint 45 országot Kanadától a Vatikánon keresztül Ciszjordániáig.
Számos hazai és nemzetközi konferencián részt vett előadóként, továbbá több tucatnyi angol és magyar nyelvű tudományos publikáció szerzője.
Az NKE Vallás és Társadalom Kutatóintézet keretében végzett kutatásaiban a nyugati kereszténység és a progresszív szekuláris eszmeáramlatok kapcsolatára fókuszál, illetve a kibertér, az ember-gép transzhumán dimenzió és a mesterséges intelligencia egyházakra és vallásokra gyakorolt hatását vizsgálja.